Menu

Madeira s dětmi

Na Madeiru jsem se chtěla podívat už delší dobu. Je to tam jak dělaný na pořádný treky, tak jsem si říkala, že bude asi lepší vyrazit tam až děti trochu povyrostou. Jenže kdo na to má čekat. Narazila jsem na letenky za dobrou cenu, a tak jsem si řekla, že to prostě nějak zkusíme. Nezvládli jsme toho kdovíjak hodně, ale zvládli jsme aspoň něco. V tomhle článku se maličko rozepíšu o místech, který jsme na ostrově Madeira navštívili, a o tom, jak to šlo s dětmi (máme dva kluky – pětiměsíčního a dvouletýho)…

Místo: Portugalsko – Madeira
Délka pobytu: 10 dní
Kdy jsme tam byli: 27.1. – 6.2. 2023
Doprava: letecky z Prahy
Ubytování: v apartmánu přes Airbnb, ve městě Machico
Cena: cca 40 000 Kč celkem za dva dospělé, dvouleté dítě a pětiměsíční dítě (letenky 18 000 + ubytko 13 000 + auto a benzín 9 000)
Navštívená místa: město Machico, kopec Pico do Facho, poloostrov Ponta de São Lourenço, pláž Praia de Prainha, kopec Pico do Arieiro, magickej les ve Fanal, město Porto Moniz, sklaní útvar v Ribeira da Janela, město Calheta, vodopády v Rabacal, socha Cristo Rei, vodopád Dos Anjos, vyhlídka na Machico, okolí letiště v Santa Cruz

VIDEO

MACHICO

Město, kde jsme si přes Airbnb pronajali apartmán. Bylo to pro nás asi úplně ideální místo. Je tam krásná písečná pláž, což na Madeiře není úplně běžný, je jich tam jen pár. Je tam fajn dětský hřiště. Obchody, restaurace, lékárna, taková ta klasika prostě. Všechno, co potřebuješ, a všechno při ruce.

Machico, Madeira

PICO DO FACHO

Náš první vejlet. Z pláže v Machicu jsme viděli kopec, kterej nás hned zaujal, když byl tak blízko, a prostě jsme na něj chtěli vylízt. Bylo to skvělý. Krásnej výhled po cestě na město a chvílema potom i na poloostrov Ponta de São Lourenço. Potkali jsme několik volně pobíhajících koz a nádherného motýla (monarcha stěhovavý). Náš dvouletej syn to ušel skoro celý až nahoru sám (což doteď nechápu, asi zázrak) a mimiňous spal celou dobu v nosítku u mě na břichu. Na vrcholu byl stánek s nanukama a spousta koček.

Pico do Facho, Madeira

Tady je ještě mapa, kudy přesně jsme šli ↓

PONTA DE SãO LOURENçO

Zajeli jsme jen na vyhlídky. Projít poloostrov by bylo asi super, ale na to jsme se s prckama úplně necejtili. Už na těch vyhlídkách dost foukalo a pro kluky to bylo takový nezáživný, starší nám dokonce řekl, že to tam je blbý a nebaví ho to. Tak jsme jeli radši na nedalekou pláž, kde se mohli vyřádit.

Ponta de Sao Lourenco, Madeira

PRAIA DE PRAINHA

Krásná pláž, zase jedna z mála písečnejch. Když jsme tam přišli, nikdo tam nebyl. Bylo to tam fakt totálně krásný a na koupačku super. K pláži se teda musí jít kousek dolu od parkoviště po schodech (a pak logicky zpátky zase nahoru), ale je to příjemná procházka. 

Praia de Prainha

Mapka cesty od parkoviště na pláž a zpět ↓

PICO DO ARIEIRO

Takový to “must see” místo, který všude doporučujou. S dětma jsme šli jenom kousek (viz mapa), bylo to tak jako na hraně, delší bysme to s nima už asi nedali. Ale tenhle kousek byl v pohodě. Obě děti jsme teda měli téměř celou dobu v nosítkách, ale zmákli to. Pokud tam půjdete, tak pozor na počasí. I když u moře bylo 20 stupňů, tady bylo kolem nuly. Když jsme tam přijeli poprvý, bylo tam dost hnusně. Nás to neodradilo, říkali jsme si, že se to počasí určitě zlepší, ale byla tam fakt zima a kluci brečeli, že tam nechtěj bejt, tak jsme to museli odpískat. Za pár dní tam už bylo líp a šlo to s nima bez problému. 

Pico do Arieiro

Naše trasa ↓

FANAL

Naprosto boží magickej les. Nebo les. Je to takový rozlehlý místo, kde je spousta fakt divně vypadajících zakroucenejch stromů. A taky spousta krav. Nejlepší to tam je, když je zrovna mlha. My když jsme tam přijeli, tak vůbec nebyla, ale byli jsme tam asi dvě hodiny a během toho se několikrát na pár minut udělala. Ono se tam to počasí mění vážně rychle. Děti to tam nijak extra nebavilo, ale mě se tam moc líbilo, bez nich bych tam určitě vydržela dýl a víc bych si to tam prošla. 

Fanal

PORTO MONIZ

Porto Moniz je městečko, ve kterym jsme si to docela užili. Maj tam přírodní bazénky, jedny placený a jedny zadarmo. Taky je tam hezký dětský hřiště, spousta restaurací. Akvárium, což se synovi hodně líbilo – je tam několik nádrží s rybama a jedna obrovská nádrž, kde maj mimo jiné žraloka (největší zážitek ever :D). 

Porto Moniz

RIBEIRA DA JANELA

Kousek od Porto Moniz je Ribeira da Janela. Jsou tam takový pěkný skalní útvary, který trčej z moře. Kdyžtak je tam i kemp, kde jsme původně plánovali pár nocí přespat, ale nakonec jsme to zrušili, protože se mi do toho s miminkem ještě moc nechtělo. Kemp je kousek od moře a vypadal pěkně, nebylo tam moc stanů, ale to bylo asi tím obdobím, kdy jsme tam byli. Kdyžtak info o kempování na Madeiře a seznam kempů ZDE.

Ribeira da Janela

CALHETA

Calheta je taky pěkný městečko, kde je asi všechno. Hlavně zase velký dětský hřiště 😀 Ale tohle bylo ze všech nejlepší, měli tam i část pro fakt malý batolata. A taky houpačku pro vozíčkáře, to jsem ještě neviděla, přišlo mi to děsně milý. 

Calheta

RABAçAL

Z Calhety jsme jeli na trek do Rabaçalu. Udělali jsme si takovou okružní procházku k vodopádu (viz mapa). Mladšího syna jsem nesla v nosítku, sice to zaspal, ale asi to moc nedoporučuju, bylo tam hodně schodů a občas se to dost klouzalo, přišlo mi to celkem nebezpečný. Starší syn se nesl v krosně, nijak extra ho to nebavilo, a taky mi to pro něj teda samozřejmě přišlo asi zbytečně nebezpečný. 

Rabacal

Náš pěší okruh ↓

OSTATNÍ MÍSTA

Občas jsme se na chvíli někde zastavili jenom cestou, když jsme někam jeli…

SOCHA CRISTO REI

Cristo Rei

VODOPÁD DOS ANJOS

Dos Anjos

VYHLÍDKA NA MACHICO

Machico

LETIŠTĚ (PLANESPOTTING)

Airport in Madeira

Teď ještě pár slov o řízení a o počasí..

ŘÍZENÍ

Všude, kam jsme jeli, vedly v pohodě silnice (dobrej stav, dostatek místa na vyhnutí se jinejm autum). Občas jsme viděli popadaný velký kameny na silnici, což bylo trochu děsivý, ale naštěstí žádnej nespadnul na nás. A semtam jsme na silnici potkali ovce, kozy nebo krávy.

Road in Madeira

POČASÍ

Byli jsme tam na přelomu leden/únor. Nevím přesně, jak je tam počasí jindy, ale teď tam docela foukalo, moře bylo na koupání jenom v rychlosti pro otužilce, lidi tam běžně chodili v bundách a většinu času bylo polojasno s přeháňkama. 

Rainy weather in Madeira

To je ode mně všechno. Doufám, že vám článek k něčemu byl a kdybyste se chtěli na něco doptat nebo taky posdílet svojí zkušenost s cestováním na ostrově Madeira s dětmi nebo i bez, budu ráda za komentář 🙂

Pokud by vás zajímalo také něco o létání s malými dětmi, mrkněte na náš článek ZDE.
Popřípadě TADY máme rozepsané, jak kupovat levné letenky.

Galerie

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

O nás

Jsme Martin a Lucka Břečkovi. Rádi cestujeme a jezdíme na výlety do přírody, většinou co nejvíce nízkonákladově.

Na cestách hodně fotíme, natáčíme a doma si potom zapisujeme různé poznatky a zážitky. Rozhodli jsme se to s vámi sdílet a poslat dál to, co jsme si sami zjišťovali.

Na našem blogu tedy najdete tipy na výlety po Čechách i v zahraničí, plus spoustu dalších praktických informací spojených s naším způsobem cestování.

Více o nás a našem blogu ZDE

Nedávné články