Menu
O nás

Jak a proč jsme začali psát blog

Jsme spolu už pěkných pár let a postupem času jsme zjistili, že nás baví jezdit spolu na výlety a trávit co nejvíce času venku v přírodě. Nejdříve jsme jezdili pouze po Čechách. Létání do zahraničí jsme brali jako něco, co vyjde určitě na hodně peněz a nemůžeme si to dovolit. Před několika lety jsme se ale rozhodli vyrazit na pár týdnů procestovat Kanáry a zjistili jsme, že to na žádný velký ranec peněz vyjít nemusí. Nevyrážíme s cestovkami, letenky si sháníme sami, ubytování máme buď nejlevnější možné, nebo spíme v půjčeném autě či pod širákem v přírodě. A to jsou vám teprve zážitky!

Abychom mohli takhle někam vyrazit, musíme si ale pokaždé zjistit předem spoustu informací a někdy je docela makačka takovou cestu naplánovat. Občas si říkáme, že číst před cestou nějaký takový článek s praktickými tipy, jaký máme na blogu, ušetřilo by nám to dost času s plánováním a zjišťováním. A tak se to snažíme alespoň nějak zpracovat pro vás. Psát si poznámky z výletů nás baví a dělali jsme to i před tím. Řekli jsme si, že nevidíme důvod proč tomu tedy nedávat rovnou nějakou formu a neposkytovat to i dalším lidem. Tak tedy máme blog 🙂

Kdo jsme

IMG_6357 – kopie (2)

Lucka Břečková (Lux)
kreativní duše, na blog většinou píše, dělá videa

IMG_9633 – kopie

Martin Břečka (Max)
technický typ, na blog většinou fotí, nastavuje věci

Co ještě děláme

Fotky

Oba rádi fotíme. Nejvíce právě na cestách, či někde v přírodě. Jelikož se nám fotky nakupily, začali jsme je vystavovat na internet, abyste si je mohli prohlédnout či zakoupit. Poslední dobou fotí spíše Martin a Lucka fotky potom většinou doma přebírá, upravuje a zveřejňuje. Naleznete je buď na fleru, nebo na fotobance (na fotobance máme větší galerií, ale je tam složitější si fotku zakoupit, oproti tomu na fleru je to hračka, ale zase jich tam máme méně).

Geocaching

Hledání kešek je pro nás skvělé zpestření výletů a hodně rychle jsme si to oblíbili (pokud někdo neví o co jde – více info). Máme založený herní profil (xLuMaXx – na geocaching.com) s galerii, do které dáváme fotky míst, kde se námi najité kešky přibližně nachází. Tyto fotky fotíme s našima rukama, aby bylo vidět, že jsme na místě skutečně byli – a z toho nám potom tak nějak vyplynul i název a logo tohoto blogu.

Ostatní aktivity

Pokud se zrovna nevěnujeme ničemu z vyjmenovaných věcí, hodně nás také baví deskové hry. Kromě toho zrovna stavíme domeček a máme dvě malé děti, takže je pořád co dělat 🙂

Kontakt

Pokud byste nám něco chtěli, napište!

O nás

Jsme Martin a Lucka Břečkovi. Rádi cestujeme a jezdíme na výlety do přírody, většinou co nejvíce nízkonákladově.

Na cestách hodně fotíme, natáčíme a doma si potom zapisujeme různé poznatky a zážitky. Rozhodli jsme se to s vámi sdílet a poslat dál to, co jsme si sami zjišťovali.

Na našem blogu tedy najdete tipy na výlety po Čechách i v zahraničí, plus spoustu dalších praktických informací spojených s naším způsobem cestování.

Více o nás a našem blogu ZDE

Nedávné články