Menu

Drábské světničky

Zřícenina skalního hradu Drábské světničky se nachází na kraji Českého ráje, necelou hoďku od Prahy. Dá se zaparkovat cca 600 metrů od místa a udělat si tam jen takový krátký “rychlovýlet”. Nebo si dát menší 3 km okruh jako my. No a nebo prošlápnout i větší kus cesty, do čehož jsme se my ale tentokrát nepustili, jelikož to byl náš první výlet s mimčem v šátku. Každopádně okolí a turistické cesty tam jsou super.

• Typ výletu: pěší, půldenní
Náročnost: nízká (je to kousek, ale občas se musí jít po schodech či lízt po žebříku, takže to není například pro kočárek)
Doba chůze dle navigace: cca hodina a čtvrt
• Reálně nám to trvalo: asi 3 hodiny (s hodně přestávkama na focení, relax, jídlo)
Délka trasy: 3,2 km
Převýšení: ↑ 186 m, ↓ 186 m (šli jsme mírně do kopce, ale úplně v pohodě)
Doprava: autem z Prahy do obce Dneboh – necelá hodina (přímo kousek od místa je parkoviště “Dneboh – Drábské světničky”)
Kdy jsme tam byli: 5. 9. 2020

VYPRÁVĚNÍ Z NAŠEHO VÝLETU

Poprvé jsme vzali našeho čtyřměsíčního kluka na vejlet v šátku. Zatim jsme jezdili jenom s kočárkem a chtěli jsme vyzkoušet, jak v šátku vydrží, tak jsme neplánovali vejlet nijak extra dlouhej. A bylo to super. Bejvali bysme i zvažovali, jestli to neprotáhnout o nějakou delší procházku po okolí, ale ke konci naší cesty začínalo pršet a vypadalo to, že bude bouřka jak hovado, takže jsme se vzhledem k tomu rozhodli zůstat jenom u týhle kratší varianty.

Cesta na zříceninu skalního hradu Drábské světničky

Přímo na parkovišti je stánek s občerstvením, což je fajn. Maj i krytý venkovní posezení, tam jsme se potom schovali, když pršelo a dali si pivko a párek v rohlíku. Parkoviště je v sezóně placený, ale chtěj jenom 30 Kč na celou dobu, takže nic hroznýho. U zříceniny už se žádný vstupný neplatí.

K samotný zřícenině se dá dojít od parkoviště za chvíli. Potkali jsme spoustu lidí s dětma, který evidentně moc bavilo prolejzat si zříceninu. Mě to bavilo teda taky. A byla tam spousta míst, který mi přišly úplně skvělý na přespání, takový ty světničky nad kterejma byla skála, takže tam nepršelo. Úplně si to tam dokážu představit. Když už je pozdě večer, nikde ani noha, povylízt někam, kde je krásnej výhled a pozorovat západ slunce. Nebo ráno východ. To musí bejt pecka, tak snad jednou.

Drábské světničky

Výhledy tam jsou úžasný a super jsou i různý cestičky na zřícenině.

Výhled Drábské světničky

Místy je cesta trochu náročnější, ale i s dítětem na břiše se to dá v pohodě zvládnout.

Schody Drábské světničky

Od zříceniny jsme šli kousek po “Zlaté stezce Českého ráje” a došli jsme k vyhlídce Klamorna.

Klamorna

Pokračovali jsme kolem studny bývalého Píčova statku (ano, fakt se to tak jmenuje :D), až k místu “Studený průchod”, což byla taková úzká štěrbina mezi skalama a byla tam zima.

Studený průchod

Po Zlatý stezce jsme potom zakončovali okruh po okolí zpátky k Drábskejm světničkám. Tady byly cestou nádherný výhledy.

Zlatá stezka Českého ráje

Potom už jsme za deště jenom doběhli zpátky na parkoviště a bylo. Kdyby vás o zřícenině hradu Drábské světničky zajímalo něco víc, mají svojí stránku – TADY.

To je od nás všechno, pro víc fotek z našeho výletu mrkněte do galerie 🙂

GALERIE

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

O nás

Jsme Martin a Lucka Břečkovi. Rádi cestujeme a jezdíme na výlety do přírody, většinou co nejvíce nízkonákladově.

Na cestách hodně fotíme, natáčíme a doma si potom zapisujeme různé poznatky a zážitky. Rozhodli jsme se to s vámi sdílet a poslat dál to, co jsme si sami zjišťovali.

Na našem blogu tedy najdete tipy na výlety po Čechách i v zahraničí, plus spoustu dalších praktických informací spojených s naším způsobem cestování.

Více o nás a našem blogu ZDE

Nedávné články